Dla wszystkich, którzy chcą przekonać się na własne oczy jak działa Internet Rzeczy, wraz z partnerem – firmą ST Microelectronics – przygotowaliśmy live demo z uruchomienia sensorycznej sieci radiowej w Toruńskim Parku Technologicznym. Będzie to pierwsza technologiczna okazja, aby zobaczyć w jaki sposób można używać przedmioty/obiekty do przesyłania i przetwarzania danych na własne cele.

Poziom i zakres zmian tworzących Przemysł 4.0 stwarza istotne wyzwania dla przedsiębiorstw chcących wejść na drogę transformacji. Niezbędne jest wspieranie procesu zmian zarówno inicjatywami oddolnymi jak i interwencjami rządowymi. Powstająca Platforma Przemysłu Przyszłości będzie integrować takie inicjatywy i koordynować działania wspomagające krajowy sektor przemysłowy w transformacji. To kluczowy element budowania polskiego ekosystemu Przemysłu 4.0

Żyjemy w czasach rewolucji technologicznej. Integracja Internetu Rzeczy i Sztucznej Inteligencji zmienia paradygmat rozwoju. Kiedyś, gdy pojawiał się problem, naukowcy, przedsiębiorcy i politycy podejmowali działania i eksperymenty, żeby znaleźć rozwiązanie. Dziś, coraz częściej, opisujemy oczekiwany efekt, a maszyna proponuje rozwiązanie. Ta rewolucja dzieje się teraz na całym świecie. W czasie poprzednich rewolucji przemysłowych decyzje co się dzieje w Polsce były podejmowane w innych stolicach. Polacy zamiast budować firmy, wymyślać nowe produkty i zarabiać, angażowali się w walkę zbrojną. Obecnie, po raz pierwszy możemy wziąć udział w rewolucji przemysłowej. Czy na IoT i AI zarobimy dużo, trochę lub wcale zależy od Polaków.

Analizujemy przykłady jak dane zebrane przez czujniki w sklepie, na parkingu czy przy krowiej łydce mogą być wykorzystane, aby optymalizować koszty, oszczędzać czas czy umożliwiać to, co do tej pory było niemożliwe. Inteligentny handel detaliczny, inteligentne miasta i Internet Rzeczy w rolnictwie – to tematy, które poruszymy na Forum Ekspansji Internetu Rzeczy. Pokażemy, jak różnorodne korzyści możemy uzyskać, analizując dane na platformie online z dowolnego miejsca na świecie.

Prezentacja rozwiązania do monitoringu, diagnostyki i predykcji uszkodzeń maszyn napędzanych silnikami elektrycznymi. Rozwiązanie wypełniające kryteria Przemysłu 4.0 i oparte o IoT. Podnoszące efektywność utrzymania maszyn, zapewniające ciągłość pracy i ograniczające koszty. Oparte o MS Azure.

Przedstawienie założeń i technologii koncepcji Fabryki Przyszłości opracowanej przez Microsoft. Podkreślenie i omówienie roli przemysłowego Internetu Rzeczy w realizacji scenariusza tzw. Connected Factory. Przykłady rozwiązań wpisujących się w tę koncepcję.

IoT z punktu widzenia biznesu – dlaczego warto, dlaczego teraz? Architektura rozwiązania Internetu Rzeczy – elementy składowe, wymagania techniczne. Procesy i role zaangażowane w powstanie rozwiązania IoT – kto jest potrzebny, aby takie rozwiązanie powstało i działało. Bezpieczeństwo IoT – zaczynamy i kończymy od bezpieczeństwa. Nie dajmy szans hakerom. Przykłady z Polski i zagranicy – nie tylko Google, nie tylko Tesla.