Lider Projektu: Platforma Przemysłu Przyszłości w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii

Twórca Inicjatywy dla Polskiego Przemysłu 4.0

Andrzej Soldaty swoją karierę zawodową związał  z obszarem automatyzacji przemysłu. W latach 1986-1990 kierując Działem Robotyzacji w ROBRA „Chemoautomatyka” uczestniczył w opracowaniu i wdrożeniu pilotowych aplikacji robotów przemysłowych w przemyśle chemicznym, a także współtworzył specjalizowany manipulator dla przemysłu tworzyw sztucznych. Kolejne 25 lat pracował dla międzynarodowego koncernu Festo, dostawcy rozwiązań i komponentów automatyki przemysłowej.  W tym okresie brał udział w opracowaniu szeregu aplikacji i realizacji projektów automatyzacji w różnych sektorach przemysłu. Współuczestniczył w budowaniu i rozwijaniu firmy Festo w Polsce, prowadził również projekty międzynarodowe na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 2010-2015 był Prezesem Zarządu Festo sp. z o.o.  

W roku 2016 utworzył „Inicjatywę dla Polskiego Przemysłu 4.0” – ruch społeczny skupiający przedstawicieli przemysłu, biznesu, nauki, który inicjuje, wspomaga i prowadzi działania na rzecz transformacji krajowego sektora przemysłowego

W roku 2017 został powołany na lidera projektu „Platforma Przemysłu Przyszłości” w Ministerstwie Rozwoju, a obecnie prowadzi ten projekt w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Andrzej Soldaty posiada wykształcenie techniczne w zakresie mechaniki i automatyki, ukończył studia doktoranckie w zakresie ekonomii w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN.

Zespół kreatywny Synati tworzy rozwiązania IoT dla wielu branż: od retailu przez rozwiązania smart farmingu po inteligentne czujniki dla smart city. Specjalizujemy się w bezprzewodowych systemach, które zbierają różnorodne dane ze świata rzeczywistego i gromadzą je na platformie online. Działamy w ramach start-upu Exon, który od czterech lat dostarcza nowoczesne, bezprzewodowe systemy analizy ruchu dla placówek publicznych oraz handlowych.

Związany jest z rynkiem teleinformatycznym od przeszło 20 lat. Zajmuje się rozwiązaniami dla administracji rządowej, samorządowej, służb mundurowych, edukacji, opieki zdrowotnej i przemysłu 4.0. Karierą zawodową związany był z firmą Orange, CISCO, Hewlett-Packard, Statoil i Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest również ekspertem ds. nowych technologii w Instytucie Sobieskiego. 21 marca 2018 roku opublikował raport „Internet of Things i Artificial Intelligence w Polsce”.

Jarosław Zarychta, ekspert i pasjonat nowoczesnych technologii ICT mających zastosowanie w przemyśle, energetyce i produkcji. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał jako programista 15 lat temu, tworząc aplikacje dla sektora finansowego, następnie samorządowego i telekomunikacyjnego. W kolejnych latach uczestniczył w licznych projektach informatycznych dla branży energetycznej, w tym modernizacji i rozwoju Systemu Informatycznego Rynku Energii. Od 7 lat zajmuje się rozwojem biznesu w największych spółkach IT oferujących swoje produkty i usługi do segmentu Enterprise w Polsce i w Europie. Autor wielu koncepcji produktowych, modeli biznesowych i publikacji prasowych. W firmie Microsoft pełni rolę Dyrektora Rozwoju Rynku i jest odpowiedzialny za rozwój oferty firm partnerskich dla branży przemysłowej, produkcyjnej i energetycznej w obszarze rozwiązań dostępnych w chmurze Microsoft AZURE. Menedżer i ekspert IT z wykształcenia. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wyższej Szkoły Bankowej i Uniwersytetu Wrocławskiego, certyfikowany Project Manager. Prywatnie motocyklista i pasjonat sportów wodnych. Płetwonurek w stopniu Ratownika, sternik jachtowy i motorowodny.

Dyrektor do spraw rozwoju biznesu w firmie Esember, pasjonat oraz praktyk technik marketingowych, architekt rozwiązań Internetu Rzeczy. Od 3 lat bierze udział w wielu projektach IoT w Polsce oraz współtworzy rozwiązania IoT. Włada 5 językami, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.